שיש

שיש – משטח העבודה הקלאסי

שיש, אותה אבן גיר שעוצבה במעמקי האדמה לכדי הטקסטורות והגוונים שאנו מכירים, הוא בחירה קלאסית למטבח. כל כך קלאסית, שגם כשאנשים בוחרים חומרים אחרים עבור משטחי עבודה למטבח (למשל, אבן קיסר או גרניט) הם עדיין מכנים אותם "שיש למטבח". זהו כוח ההרגל, היופי וכן התדמית של שיש כמוצר יוקרתי ומיוחד, הקיימת עוד מימים עברו.

כמובן, אין אלו הסיבות היחידות לפופולאריות של שיש. יש לו גם תכונות טובות רבות. למשל, שיש נשאר קריר גם כשמניחים עליו דברים חמים (סירים מהאש, למשל) ללא חשש. שיש הוא חזק, עמיד, במיוחד מול לחות ורטיבות. מה שכן, שיש אידיאלי יותר עבור שימוש בחדרי אמבטיה מאשר בחדרי מטבח, מכיוון שהוא כן עלול להישרט או לסבול מחומרים חומציים (פחות מחומרי גלם אחרים, אומנם). למעשה, בחדר אמבטיה הוא אידיאלי אפילו לשימוש כחיפוי קירות, באופן התואם למשטח העבודה העשוי גם הוא שיש זהה.

והמראה של שיש. אי אפשר לדבר על שיש בלי להתייחס למראה – תמיד משתנה בין חתיכה לחתיכה, עם טקסטורות אחרות, גידים, עורקים ונקודות. לא פלא כי שיש הפך כה פופולארי בזכות המראה שלו.

 

שיש

שיש למטבח

אבן קיסר, למרות שמה, אינה ממש אבן טבעית. בניגוד לשיש, אבן קיסר לא נוצרה במעמקי האדמה, כי אם במפעל. אבן קיסר היא חומר סינתטי, אך הבסיס ממנו עשוי הוא טבעי בעיקרו – כמעט כולה (יותר מתשעים אחוזים מהחומר) עשויים מאבן קוורץ. הקוורץ מעובד עם חומרים מחזקים וחומרי צבע, וכך נוצרת אבן קיסר, שהיא בעצם אלטרנטיבה מלאכותית ועמידה יותר לאותו שיש מוכר. אבן קיסר חזקה יותר בפני חומצות וכימיקלים, ולכן מעולה למטבח. עם זאת, אבן קיסר מתאימה גם למטבחים וגם לחדרי אמבטיה, ולמעשה הינה חומר גלם מעולה לעיצוב. עם שיש לעולם אינך יודע בוודאות מה תקבל כי הטקסטורה משתנה, כמו גם עוצמת הגוון. אבן קיסר נוצרת במפעל, ולכן היא אחידה, והטקסטורה והגוון שביקשתם יהיו בדיוק אלו שתקבלו כאשר המשטח העשוי אבן קיסר יותקן בביתכם. יתרה מזאת, יש יותר גוונים לבחירה של שיש קיסר.