שילוח בינלאומי

שולחים ומקבלים סחורה בכל העולם

שילוח בינלאומי והובלות הם ענפים שלא כל חברת הובלות עוסקת בהם. חשוב מאוד להיעזר בחברת הובלות המתמחה בשילוח בין לאומי אם ברצונכם להעביר חפצים מעבר לים. חברות עם התמחות בשילוח בינלאומי יטפלו בחפציכם בתשומת לב יתירה כדי שלא יינזקו בדרך הארוכה המחכה להם.

המונח הובלות אינו מתייחס רק למעבר דירה אלא גם להובלות של מוצרים מסחריים ולא רק להובלה של חפצים אישיים של בני אדם. הובלה מסחרית אינה תופעה חדשה, אנשים סחרו מאז ומעולם, בייחוד באירופה. אירופה היא יבשת דלילה במשאבים יחסית ליבשות אחרות, עובדה זו הובילה את תושבי אירופה לתור אחר מוצרים חשובים להם מחוץ ליבשת ביבשות רחוקות. כך למשל הלכו האירופאים לחפש משי בסין, תבלינים בהודו, ובתקופות מאוחרות יותר, זהב באמריקה. דרך המשי מוכרת לנו כדרך מסחר עתיקה מאוד. אולי הסוחר המפורסם ביותר שהביא משי סיני לאיטליה הוא מרקו פולו, שהתארח אצל הקיסר קובלאי חאן, הקיסר המפורסם ביותר של סין. מרקו פולו החל את מסעו במאה ה-12. אם בעבר ההובלות המסחריות הללו נשאו אופי אליטיסטי, עם התפתחותה של המהפכה התעשייתית, ההובלות המסחריות תפסו תאוצה רבה ויותר.

שילוח בינלאומי

דחיפה נוספת קיבלו ההובלות הבינלאומיות בעשרות השנים האחרונות עם השפעת תהליך הגלובליזציה, שהופך את כל העולם לזירת אחת של פעילות סחר. עיקר ההובלות הבינלאומיות מתבצעות היום על ידי חברות ספנות גדולות מאוד המפעילות קווי ספנות קבועים בין הנמלים הגדולים בעולם. קווים אלו, בדומה לאוטובוס, יוצאים בתאריך ידוע מראש ובשעה קבועה, ומגיעים גם כן בצורה מסודרת ביום ובתאריך קבוע. ספינות הנמצאות בשירות חברות הובלות בינלאומיות הן ספינות ענק, ולכך השפעה גם על הבטיחות של המטען. ככל שהספינה גדולה יותר, כן קשה יותר להטביע אותה. תאונות הם עניין נדיר בעולם ההובלות הבינלאומיות.