מדפסות

מדפסות

במשרד המודרני, מדפסות ומכונות צילום הן כלי הכרחי. ככל שהמשרד גדול יותר, כך גדל הצורך במדפסות ובמכונות צילום אשר יעמדו בצורכי העובדים. עם זאת, המגוון הקיים בשוק הינו עשיר ומגוון וכך גם טווח המחירים, כאשר מדפסות זולות יכולות לעלות בין מאה ומשהו שקלים ועד לעשרות אלפי שקלים. מחירן של מכונות צילום יכול לנוע בין כמה אלפים לעשרות אלפי שקלים. כל כן הבחירה של מדפסות ומכונות צילום הינה קשה ויש לוודא כי המכשירים אותם רוכשים יוכלו אכן לספק את צורכי המשרד.

למרות הנטייה לאגד את שני המכשירים האלה ביחד, הם ממלאים שני תפקידים שונים, אלא אם כן, רוכשים מדפסת משולבת. על כן, ניתן לחלק את המכשירים לשתי קטגוריות עיקריות, כאשר בכל קטגוריה ישנן, כמובן, תת קטגוריות ומגוון עצום של דגמים.

מדפסות

 

מדפסות ניתן לחלק לשתי קטגוריות עיקריות:

  • מדפסות הזרקת דיו
  • מדפסות לייזר
  • (מדפסות הסיכות של פעם חלפו להן מן העולם לפני מספר שנים, אם יש בידיכם כזו שעדיין עובדת, הרי שמדובר ודאי בפריט אספנים).

מדפסות הזרקת דיו

כשמן כן הן, מדפסות הזרקת דיו, פועלות באמצעות "הזרקה" של הדיו אל הנייר. כאשר היו מדפסות אלה בשיא פריחתן, הגיעו ליכולות מרשימות, ואף ניתן למצוא עד היום מדפסות הזרקת דיו טובות ואמינות, אשר מסוגלות לבצע גם הדפסות מורכבות, לרבות הדפסת תמונות, באיכות סבירה. עם זאת, נראה כי עם הזמן, הולכות מדפסות הזרקת הדיו בדרכן של מדפסות הסיכות. הסיבה לכך נעוצה בכך שהן צורכות כמות גבוהה יותר של דיו, אינן כה יעילות בהדפסות מורכבות (לא שיש בהן צורך גדול) ומהירות פעולתן מוגבלת. עם זאת, כאמור, עדיין מדובר במדפסות אמינות שמחירן נוח, והן עדיין מספקות מענה מעולה למשרדים בעלי צורכי הדפסה צנועים.