מבני תעשייה

מה זה מבני תעשייה?

הסוגים השונים של מבני תעשייה שונים ומגוונים כפי שתחומי התעשייה שונים. סוג המבנים, עיצובם ותכנונם נקבעים בהתאם לצורך הייעודי עליו הם צריכים לענות. כך, למשל, ישנם מבני תעשייה אשר אינם כוללים הרבה מעבר לגג ולעמודי תמיכה, בעוד שמבני תעשייה אחרים צריכים להיות עשויים פלדה מזוינת ועליהם להיות מאובטחים היטב הן מפני חדירה של אנשים או חומרים והן מפני יציאה של חומרים מסוכנים, למניעת חדירתם לאוויר, לאדמה או למקורות מים. במקרים רבים, על המבנים להיות מאובטחים אף מפני פיצוץ או התלקחות. כאמור אופיים של מבני תעשייה נקבע לפי שימושם.

שיטות

מבני תעשייה ניתן לייצר במגוון שיטות, תוך שימוש במגוון רחב של חומרים, החל מברזל, דרך אלומיניום ועץ ועד למבני זכוכית, סוגים שונים של פלסטיק ותרכובות חומרים אחרות. חברות תעשיות מתכת רבות בונות מבני תעשייה. שיטת הבניה נקבעת לפי המבנה המבוקש ובהתאם לדרישות השונות לפעילות המפעל מבחינת העבודה, מבחינת הבטיחות ומבחינת דרישות משרד העבודה והמשרד לאיכות הסביבה, וכן לפי דרישות חברות הביטוח השונות.

אם בעבר התחום של מבני התעשייה היה פרוץ וכל מפעל יכול היה להקים לו מבנים כאוות נפשו, הרי שבעשרים וחמש השנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות לנושא הבנייה הלא חוקית ולהיבטים השונים הנוגעים לאיכות הסביבה. לכן גברה גם האכיפה ובנייה של מבני תעשייה לא חוקיים עלולה לעלות לבעל העסק בקנסות של עשרות אלפי שקלים ואף בצווי עיכוב וצווי הריסה. לכן, מומלץ לפנות באופן מסודר לחברה המתמחה בבניית מבני תעשייה, אשר תוכל ללוות אתכם לכל אורך התהליך, לרבות שלב התכנון והפקת האישורים הנדרשים ועד להשלמת הבנייה ולאישורה הסופי.

מבני תעשייה

מחסנים

כאשר מדובר במחסנים, מבני תעשייה דרושים להכיל גם אמצעים נלווים לאחסון, אשר נקבעים בהתאם לתכולתם. כך, למשל, כאשר מדובר במבני תעשייה שמשמשים לאחסון חומרים דליקים, יש לצייד את המבנים במערכת גילוי אש ובמערכת כיבוי אש הפועלת על עקרון אשר מתאים לאופן כיבוי האש האופייני לחומרים אלו. במחסנים אחרים יש לשמור את החומרים בקירור, בחימום או לעשות שימוש במערכת לבקרת טמפרטורה כדי לשמור על טמפרטורה קבועה ולעתים גם על לחות קבועה. זאת היא סיבה נוספת שמבני תעשייה הינה עבודה שיש להשאיר למומחים.

לכל סוג של מבנה תעשייה יש מספר תקנים וחוקים בהם עליו לעמוד. רק חברה מנוסה ומוסמכת תוכל לוודא כי מבני התעשייה הדרושים לכם אכן עומדים בכל הדרישות. אולם לא מדובר רק באחריות מבחינה חוקית וביטוחית. לכל אחד ואחד אחריות אישית. גם עמידה בתקנים ובחוקים השונים לא מבטיחה הגנה מוחלטת מפני תאונות ותקלות. כאשר מדובר במבני תעשייה, תאונה כזאת, משמעה עלול להיות נזק נרחב ברכוש ואף בחיי אדם. כמו כן, תאונות המערבות חומרים כימיים שונים יכולים לגרום נזק בלתי הפיך לסביבה, דבר שמשמעותו להפנות את הגב לחוסנה של הארץ ולדורות הבאים.

הקמת מבני תעשייה

רוצים להקים מבנה תעשייתי? פנו לחברה מוכרת ואמינה, אשר תתכנן אותו כראוי ותלווה אתכם לכל אורך הדרך. לאחר השלמת הבנייה הקפידו לתחזק את המבנה כראוי ודאגו לשמור על תקינותו, לטובתכם, לטובת לקוחותיכם ולטובת כולנו. אדירם תעשיות מתכת היא בעלת ניסיון רב בהקמת מבני תעשייה, מכירת חומרי בניין ותעשיות מתכת בכלל.

בעבר הרחוק כל העבודות היו נעשות באמצעות הפעלת כוח הזרוע. מסיבה זו, ייצור של כמעט כל דבר היה כרוך בזמני הכנה ארוכים במיוחד, מה שהוביל כמובן למחירים מאוד גבוהים של המוצר המוגמר. השינוי של המהפכה התעשייתית הוא בכך שפתאום יותר ויותר מכונות החלו לבצע את העבודה, מה שהוביל להקטנה של הצורך בהשענות על כוח הזרוע. ככל שהתפתחה המהפכה התעשייתית, ובמקביל התחזקה התנועה למען זכויות הפועלים, כן הפעלת המכונות הפכה להיות קלה ובטיחותית יותר. כיום אנו חיים בעידן שבו אנו רגילים להישען על כלי עבודה חשמליים בכל תחום ותחום. במאמר זה נדבר על כלי עבודה חשמליים בשימוש ביתי.

כלי עבודה

בכל בית יש צורך בתיקונים מדי פעם. בבית חדש צריך לתלות דברים, להרכיב רהיטים חדשים, לתלות גופי תאורה ועוד כהנה וכהנה משימות. בבית ישן תמיד יש בלאי, צריך לפעמים להחליף את המוט לווילונות כי האופנה התחלה, או להחליף מסגרת לתמונה או משימות נוספות המאפיינות עבודה בבית ישן. כל המשימות הללו מצריכות כלי עבודה חשמליים. האם חייבים להשתמש בכלי עבודה חשמליים? ברמת העיקרון לא, אפשר להרכיב את כל מה שצריך גם בלי מברגה למשל, השאלה היא כמה כוח וכמה זמן זה לוקח. שימוש בכלי חשמלי כמו מברגה הופך את עבודת ההרכבה והפירוק של הרהיטים לעניין של כמה דקות. בחנות כלי עבודה חשמליים סביר להניח שתמצאו גם כלי גינון וכלים נוספים.

הנטייה כיום היא להביא אנשי מקצוע לשם ביצוע עבודות בבית. העבודות הללו יכולות להתברר כפשוטות לביצוע אם נשתמש בכלים הנכונים. כלי עבודה חשמליים אינם מורכבים לשימוש וכל אחד יכול להפעיל אותם בבית.

בעת קניית כלי עבודה חשמליים צריכה לעלות לנו שאלה נוספת: איך לבחור את הכלי המתאים בדיוק לצרכים שלנו. ישנן יצרניות רבות של כלי עבודה חשמליים. אפשר לקנות כלים פשוטים מאוד בעלויות נמוכות מאוד, ואפשר להגיע למחירים של אלפי שקלים. יש אנשים שבודקים כמה פעמים בחודש הם פותחים את ארגז הכלים שלהם. במרבית הפעמים המספר הזה נמוך מאוד, ולכן הם סבורים שעדיף לקנות כלי עבודה חשמליים זולים במיוחד. אותם אנשים חושבים שבגלל שהם לא משתמשים בכלים הללו לעתים קרובות, הבלאי יהיה נמוך בכל מקרה, אז אין טעם להשקיע בכלי עבודה חשמליים עמידים ויקרים יותר. הבעיה היא שזה רק חלק מהתמונה. כלי עבודה חשמליים איכותיים הם לא רק עמידים יותר, אלא גם מאפשרים עבודה נוחה וקלה יותר. ככל שהעבודה תהיה קלה יותר, כן יהיה לכם יותר רצון לעשות דברים בבית שלכם.

כלי עבודה מקיטה נחשבים לכלים טובים ואיכותיים במיוחד. הרבה מקצוענים בוחרים לעבוד עם כלי עבודה אלו. מקיטה היא חברה יפנית, ורק עובדה זו מספיקה כדי להמחיש שכלי עבודה חשמליים אלו הם ברמה מעולה. אם אתם רוצים לא רק לעשות תיקונים ועבודות בבית שלכם, אלא גם ליהנות מזה, תקנו כלי עבודה מקיטה ואל תתפשרו על פחות מזה.