הדברה

הדברת נמלים מקצועית – מתי ולמה?

כמעט לכל אחד מאיתנו יש נמלים בביתו. הסיבה לכך היא שנמלים נמשכות למקורות מזון, ובבית שלנו אנו נוטים להשאיר דברי מזון ושתייה במקומות פתוחים, כמו גם משטחים דביקים ומלוכלכים משאריות מזון. אנו יכולים למנוע את הופעת הנמלים באמצעות הקפדה על ניקיון ובאמצעות הימנעות מהשארת מזון פתוח. וכשמדובר בבעיה נקודתית של נמלים בודדות במטבח או במרפסת, אנו יכולים לטפל בבעיה באמצעות אחד מתכשירי הריסוס הנמכרים ברשתות השיווק. במקרים נקודתיים שכאלו אין צורך בהזמנת שירותי הדברת נמלים מקצועית.

אך אם אתם סובלים מבעיית נמלים מתמשכת, אם ביתכם מתמלא בשיירות נמלים לא משנה עד כמה אתם מקפידים על ניקיונו ועד כמה אתם משתמשים בחומרי הדברה ביתיים, סימן שאתם זקוקים לשירותי הדברת נמלים מקצועיים. אם אתם סובלים מבעיית נמלים מתמשכת וחמורה, סימן שבביתכם גדל לו קן נמלים. לכן כל התכשירים הביתיים לא יועילו במיגור הבעיה מן השורש. רק חברת הדברה המתמחה בהדברת נמלים, תוכל לאבחן את הבעיה ולפתור אותה מן השורש.

כיצד מבצעים הדברת מזיקים?

העיקרון המרכזי שעומד בבסיסה של כל הדברת נמלים הוא העובדה שהנמלים תלויות לחלוטין במלכת הקן שלהם. המלכה האם נשארת תמיד בקן הנמלים כיוון שהיא זו שאחראית על ניהול הקן, על הזדווגות והטלת ביצים, וכל יתר הנמלים בקן אחראיות על אספקת מזון שוטפת עבורה. בלעדי המלכה האם, כל יתר הנמלים ימותו. לכן, כל הדברת נמלים מקצועית מתחילה באיתור קן הנמלים ומסתיימת בקטילת מלכת הקן. כאשר מלכת הקן מתה, במהרה גם כל יתר הנמלים בקן ימותו.

הדברה

הדברת נמלים בשיטה זו מכונה הדברה ביולוגית, שכן היא מתבססת על עקרון ביולוגי מחייהן של הנמלים. אולם לא מדובר בהדברה ביולוגית טהורה, שכן כדי לקטול את מלכת הקן חברת ההדברה משתמשת בדרך כלל בחומרי הדברה כימיים.

שיטה נוספת להדברת נמלים, המתבססת גם היא על עיקרון ביולוגי מחיי הנמלים, היא פיזור מזון רעיל מחוץ לקן הנמלים. הנמלים שיצאו כדי להביא מזון למלכת הקן, ימצאו את הפיתיון הרגיל ויביאו אותו למלכה. בליעת הפיתיון תגרום למלכה למות, ותוך זמן קצר גם תביא להשמדת הקן כולו.

לסיכום

כדי להבטיח את מיגורה של בעיית הנמלים מן השורש ואת פתרון הבעיה אחת ולתמיד, כדאי ואף רצוי להזמין שירותי הדברת נמלים בהקדם האפשרי. רק חברת הדברה המתמחה בהדברת נמלים תוכל להביא לפתרון בעיית הנמלים אחת ולתמיד.

אם יש סולם המדרג את כלל בעיות המזיקים הקיימות, נמלים בוודאי לא נמצאות במקום גבוה במיוחד. נמלים לא מפחידות אותנו כמו תיקנים למיניהם. נמלים גם לא מהוות מפגע תברואתי חמור כמו עכברים וחולדות. ובכל זאת, כל מי שסובל מבעיית נמלים חמורה ומתמשכת יעיד בפה מלא כי מדובר בבעיה מטרידה במיוחד. כשמדובר בנמלים בודדות, הפוקדות מדי פעם את המטבח שלנו, אנו עוד יכולים לטפל בבעיה בכוחות עצמנו. אולם כשהבעיה מגיעה לממדים גדולים יותר נדרשים שירותי הדברה מקצועיים.