דלתות פנים

דלתות

בעבר דלתות פנים היה תחום שדי הוזנח במרחב הביתי. דלת הכניסה זכתה בכל תשומת הלב, שכן הייתה ממוקמת בחזית הבית, פניה כלפי חוץ – השער של הבית, כרטיס הביקור, איך לא כינו אותה. דלתות פנים היו לא כלום אלא חוצץ בין חדר לחדר, לרוב לבנות, פשוטות וזולות יחסית, בעוד דלת הכניסה גונבת מהם את כל תשומת הלב.

אולם המצב השתנה בשנים האחרונות, שכן כיום תחום עיצוב הבית מפותח וזוכה להכרה בארץ יותר מאי פעם. בעידן שבו יש מיליוני דגמים, חומרים ועיצובים לכל חיפוי קירות לחדר השירותים, יש לתת את הדעת גם על דלתות פנים, עיצובן ומראן. יותר כבר לא ניתן להתעלם מעיצוב דלתות פנים.

דלתות פנים

דלתות פנים

דלתות פנים כבר אינן לבנות ופשוטות כבעבר, שכן כיום יודעים ומכירים במשמעותן לעיצוב החלל, ובחשיבות התאמתן לעיצוב הכללי ולריהוט. ניתן למצוא כיום דלתות במגוון צבעים בכל גווני הקשת ועיצובים מיוחדים, כולל דלתות עץ שאינן צבועות, המותירות את צבע העץ היפה חשוף וגאה. דלתות פנים מאלומיניום גם זוכות להצלחה רבה בזכות עמידותן ובשל הטרנדים של עיצוב מודרני ועיצוב תעשייתי. דלתות פנים אחרות עשויות זכוכית שקופה או חלבית, לעתים שילוב של השתיים דרך התזת חול אמנותית. המודעות הגוברת לחשיבות עיצוב דלתות פנים גרמה לכך שהיום חברות רבות המייצרות דלתות פנים מציעות התאמה אישית של הדלת לגודל המבוקש וגם לעיצובים שונים על פי בקשה אישית.

 

דלתות פנים שונות באופן ניכר מדלתות כניסה גם מבחינה פונקציונאלית. אומנם דלת המוצבת בכניסה לבית לרוב תהיה גדולה יותר ורחבה יותר, באופן ההופך אותה לקנבס מעולה ורחב לעיצוב כמיטב הדמיון, אבל לדלתות פנים יש יתרונות משלהן. למשל, על אף שהן קטנות יותר, דלתות פנים אינן צריכות להיות כה עמידות ומאסיביות כדלת חוץ, מכיוון שאינן משמשות חוצץ בין פנים הבית והסביבה החיצונית, האמור להיות חזק מספיק בפני פריצה. בנוסף, דלתות פנים גם אינן חשופות למזג האוויר בחוץ.

כל אלו תורמים לכך שאין צורך לחשוב על פרקטיקה של חוזק רב, עמידות בפני לחות וכו' בעיצוב דלתות פנים. אפשר להתפרע יותר גם עם חומרי גלם פחות עמידים, או ליצור דלתות דקות יחסית ללא חשש. כך למשל דלתות פנים מזכוכית, שכדלת כניסה לא היינו בוחרים דווקא בחומר גלם זה כמרכיב עיקרי בגלל שבריריותו וקלות הפריצה דרכו.

דלתות פנים מעוצבות

ואין העיצוב נעצר רק עד דלתות פנים. גם הידיות המורכבות על דלתות פנים אלו זוכות למירב תשומת הלב, עם פרזולים מיוחדים ובשלל עיצובים מיוחדים. ומהן דלתות פנים בלי משקופים תואמים? גם על כך ניתנה הדעת, כדי לספק מראה כולל מסוגנן ומשלים עבור כל דלתות הפנים המצויות בשטח הבית.

כיום עולם חדש ומרתק ורב גוונים ועיצובים של דלתות פנים מחכה לכם בבואכם לבנות בית חדש. תיהנו ממנו. בנוסף תוכלו גם למצוא דלתות הזזה באולם תצוגה ענק, מקלחונים, אמבטיות וכל הציוד הנלווה אליהם וגם חומרי בניין מכל הסוגים.